BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Sokba kerül a Siemensnek a Combino

2004. május 18. kedd, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Siemens AG egyelőre nem tudja megbecsülni a budapesti 4-6-os vonalra is szánt, Combino típusú villamosaival kapcsolatos problémák pénzügyi terheit. A német gépipari és elektronikai konszernnek a kerékművek kivételével mind a 450 világszerte értékesített hibás villamost újjá kell építenie. A Siemens szóvivője szerint jelenleg nem tudnak pontos pénzügyi becslést végezni a kiadásokat illetően, de a járművek javítására képzett 368 millió eurós céltartalék nem fedezi a költségeket. Az év elején a müncheni cég bejelentette, hogy több európai városban 120 ezer kilométer után óvatosságból kivonták a forgalomból villamosait, az alumínium vázszerkezettel kapcsolatos hibák miatt. A Budapesti Közlekedési (BKV) Rt. a Nagykörúton készült forgalomba állítani negyven Combino típusú villamost, 37,3 milliárd forintért; a problémák megoldására a BKV áprilisban haladékot adott a Siemensnek.

Horniák Balázs
Horniák Balázs

Ez is érdekelhet