Mérsékelt romlást tapasztaltak az elemzők a fővárosi ingatlanpiac területén az év első negyedévében, az index –18,3-ról –22,6-ra javult – áll a GKI Gazdaságkutató Rt. és a Wallis Ingatlan Rt. elemzésében. (Az index értékei –100 és +100 között mozoghatnak; a 0 alatti értékek pesszimizmusra utalnak.) Az indexet elsősorban a lakáspiac rántotta magával, a szegmens –56-os mutatója szerint az ingatlanpiaci szereplők meglehetősen pesszimisták a kilátásokat illetően. A felmérés szerint egyébként a következő egy évben az építési telkek piacán 11 százalékos, az üzlethelyiségek esetében 8 százalékos áremelkedés várható, míg a raktárak és az üzemcsarnokok 7 százalékkal, az irodák pedig 6 százalékkal drágulhatnak az idén. Az új építésű lakóingatlanok esetében 9 százalékos, a használtak esetében pedig 7 százalékos négyzetméterár-növekedést jeleznek előre az elemzők. Az ingatlanforgalmazók és -fejlesztők véleménye szerint a következő 12 hónapban várhatóan átlagosan 1-2 százalékkal javul az irodák kihasználtsági mutatója.
