A Dunaferr-csoport 364 milliárd forint bevétel mellett - az alaptervben meghatározott 2,6 milliárd forint veszteség helyett - 193 millió forint adózás előtti nyereséggel zárta a tavalyi évet. Az idei első három hónapban veszteség nélkül működött a csoport - derül ki a Dunaferr Rt. igazgatóságának a csoport tavalyi gazdálkodását és idei első negyedévi üzletmenetét áttekintő ülését követően kiadott közleményéből. Az idei év első három hónapjában a termelés mértéke meghaladta a tervezett szintet, a kokszgyártásban például 11 százalékkal.
A csoport átalakítási folyamatának keretében a Metab Kft. tevékenysége beolvadt a Dunaferr Rt.-be, az alapanyagok beszerzése és a késztermékek eladása terén megindult a közvetítő nélküli kereskedelem, a divesztíciós program keretében pedig eladták a Komplex Kft.-t. (Tavaly mintegy ötszázzal csökkent a Dunaferr munkavállalóinak száma.) Az ÁPV Rt. és a Donbass-Fuferco konzorcium képviselői által február 25-én aláírt részvényértékesítési és befektetési, valamint a Dunaferr Rt. és a befektetői konzorcium közötti részvényjegyzési megállapodással megnyílt a lehetőség a privatizáció első félévi lezárására.
