Félmilliárd forintos beruházással betoncserépgyártó üzemet épített Hajdúszoboszlón a Leier Tégla Kft. A 92 dolgozót foglalkoztató gyárból várhatóan már az idén Romániába is szállítanak cserepet. A Leiernek jelenleg négy betonüzeme, három téglagyára, négy autókereskedése, lakatosüzeme és szállodája működik Magyarországon. Tavaly 19 milliárd forint árbevételt ért el a cégcsoport, az idén pedig 30 százalékos bővüléssel számolnak. A tervek szerint a Leier még az idén megkezdi Hajdúszoboszlón egy új téglagyár építését is.
