Minden megoldás érdekel – lényegében így lehet összefoglalni azt a bizonytalan helyzetet, ami előtt most Parragh László, a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara (MKIK) elnöke áll amiatt, hogy az Üzleti7 című gazdasági hetilap megjelentetésének szüneteltetéséről döntött. Jelenleg ugyanis nem áll az MKIK rendelkezésére az a keretösszeg, amelyből finanszírozhatná az újságot. Az itthon egyetlen országos kamarai hetilap folyamatos megjelentetéséhez éves szinten mintegy 400 millió forintra van szükség, ebből egyelőre összesen 60-80 milliót képes a kiadó hirdetésekből és pályázati, valamint egyéb támogatási forrásokból előteremteni. Ezt az összkiadáshoz képest alacsony, 15-20 százalékos arányt Parragh a – leginkább a nyomtatott sajtót érintő – hirdetési piac beszűkülésével magyarázta. A különbözetet – egy több mint két évvel ezelőtti megállapodás szerint (NAPI Gazdaság, 2002. február 28., 8. oldal) – a Gazdasági és Közlekedési Minisztériumon (GKM) keresztül, költségvetési forrásból kapta az MKIK tulajdonába csaknem három évvel ezelőtt került, az Üzleti7-et kiadó Kamarapressz Kht. Az állami támogatást – melynek összege évről évre csökkent – azért kapta az Üzleti7, mert jó fórumnak tartják a magyar vállalkozók folyamatos, az itthoni és az európai uniós gazdaság változásaival kapcsolatos tájékoztatásában. Erre ugyan a továbbiakban is szükség lenne Parragh tájékoztatása szerint , ám a GKM – a kormányzat kiadáscsökkentő megszorításaira hivatkozva – leállította az Üzleti7 megjelentetésének támogatását; jelenleg nem lehet tudni, hogy végleges döntésről van-e szó. A forráshiány következménye az is, hogy az MKIK felmondatta a szerkesztőség dolgozóinak munkaviszonyát.
Az Üzleti7 azonban nem szűnik meg, ám a legközelebbi megjelenés dátuma igencsak bizonytalan. Jelenleg szakértői bizottság foglalkozik azzal, hogyan lehetne a folyamatos kiadáshoz elegendő forrást találni. Elsősorban az itthoni kamarák illetékeseivel folynak tárgyalások, ezenkívül pályázati pénzek, valamint a magántőke bevonását is tervezik. Ezek függvényében dőlhet el, hogy a jövőben milyen gyakorisággal és formában jelenjen meg az eddigi hetilap. Az MKIK elnökének várakozása szerint talán őszre sikerül a teljesen megújult Üzleti7-et újraindítani.
