Az Első Lakáshitel Országos Takarékszövetkezet a 2002. évi 163 milliós vesztesége után tavaly 301 millió forint mínusszal zárt, s idén is veszteséges lesz a már bankká alakuló pénzintézet – derült ki a társaság tegnapi sajtótájékoztatóján. Nullszaldót jövőre várnak. A bank új tulajdonosa közvetlen és közvetett módon a Mortgage Holdings S.A.
A tájékoztatón szóba került a jelzálogbanki törvény módosítása, amelynek értelmében megnyílhat a nem állami kamattámogatású, forint- és devizaalapú jelzáloghitelek refinanszírozása is (NAPI Gazdaság, április 13., 1–5 oldal).
