BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Az első negyedévben javított a Bosch-csoport

2004. április 25. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Bosch-csoport idei első negyedévi - a tavalyi hasonló időszakhoz képest négy százalékkal több -, összesen csaknem 36,36 milliárd eurót kitevő árbevételéhez nagymértékben hozzájárultak a világcég Magyarországon működő leányvállalatai is. A vállalatcsoport 1,8 milliárd eurós adózás előtti nyereséget ért el, ami 400 millió euróval több a tavalyi első negyedévihez képest.
Az összesített Bosch-adatokból kiderül, hogy a leginkább a háztartási és biztonságtechnikai eszközök gyártása, illetve értékesítése javította első negyedévi számaikat. Bár ez év első három hónapjának eredményeit nem részletezték, az értékelés során elhangzott, hogy a javuláshoz hozzájárult a gépjármű-technikai üzletág is, amelynél kezdenek megtérülni az új termékek kifejlesztésére fordított beruházások. Ezen belül meghatározó a Robert Bosch Elektronika Kft. hatvani gyárának 50 ezer négyzetméteresre bővítése, amelynek nyomán tavaly decembertől folyhat a korábbinál csaknem kétszeres kapacitással a különböző járművekbe való elektronikai és biztonságtechnikai alkatrészek összeszerelése.
Ugyancsak bővüléssel számolhat az idén januártól működő, hajtás- és vezérléstechnikával foglalkozó Bosch Rexroth Penumatika Kft., amelynek egri székhelyén 2006-ig összesen 16 millió eurós beruházást hajtanak végre. Ez év közepére várható a miskolci beruházás első ütemének befejezése, amelynek nyomán a tavaly év közepén alapított Robert Bosch Energy and Bodysystems Gépjármű-elektromossági Alkatrész Gyártó és Forgalmazó Kft. önindítókat és az ahhoz szükséges részegységeket állít majd elő.

Bubrik Gáspár
Bubrik Gáspár

Ez is érdekelhet