BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nőtt a Neusiedler AG magyarországi teljesítménye

A kereslet visszaesése miatt csupán kismértékben nőtt a Neusiedler AG árbevétele, a termelés a magyar leánynál ugyancsak bővült.

2004. április 22. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Mondi Europe Csoport 100 százalékos tulajdonában lévő osztrák Neusiedler AG a múlt évben összesen 1,252 milliárd euró árbevételt ért el, ami 36 millióval több a 2002. évinél - hangzott el a tegnapi, Bécsben tartott sajtótájékoztatón. A mérsékelt árbevétel-növekedést a világpiacon tapasztalható kereslet-visszaeséssel magyarázták.
Az anyacég osztrák, szlovák, izraeli és oroszországi érdekeltségein kívül Magyarországon két városban, Szolnokon és Dunaújvárosban működtet papírgyárat. A magyarországi gyárakban a 2002. évihez képest kismértékű, 11 ezer tonnás bővülést értek el, így a teljesítmény 209,8 ezer tonnára emelkedett. A múlt évre Magyarországon mintegy 10 millió euró termelés-fejlesztési beruházást terveztek (NAPI Gazdaság, 2003. március 27., 4. oldal), amelyet végül meg is valósítottak. Erre az évre is jelentős, 7-8 millió eurós beruházási programot terveztek.
Az említett társaságok közül egyébként az osztrák és a szlovák telephelyeken is visszaesett a papírgyártás, az előbbinél alig négy százalékkal, az utóbbinál viszont 20 százalékos volt a csökkenés. Az orosz leánycég viszont kiemelkedően jó eredményeket ért el, csaknem megduplázta termelését. Az idei és a jövő évi tervekkel kapcsolatban elhangzott, hogy az oroszországi piacon való, az eddiginél is nagyobb térnyerés érdekében - 2005-ig - kereken 1,1 millió hektár erdőt minősítenek a papírgyártási kritériumok szerint nyersanyag-beszállításra alkalmasnak. Így idén összesen 1,8 millió tonna össztermelést és 1,6 milliárd eurós árbevételt tervez a Neusiedler AG.

Bubrik Gáspár
Bubrik Gáspár

Ez is érdekelhet