A Szabolcs Gabona Holding Rt. a tavalyi évet 39,5 milliárd forint árbevétel mellett több mint egymilliárd forint nyereséggel zárta (forgalma egy évvel korábban 25 milliárd forint volt). A vállalat tervei szerint az árbevételét 2008 végére a jelenlegi duplájára növeli - jelentette be tegnapi sajtótájékoztatóján Simon György elnök-vezérigazgató. A társaság tavaly 437 ezer tonna gabonát vásárolt fel, s 258 ezer tonna búzát őrölt malmaiban, míg a takarmánygyártása 98 ezer tonna volt. A Szabolcs Gabona idei tervei szerint a gabonafelvásárlást 33 százalékkal, 584 ezer tonnára, a búzaőrlést 27 százalékkal, 329 ezer tonnára, míg a takarmánygyártást 17 százalékkal, 115 ezer tonnára növeli, árbevételét pedig 29 százalékkal, 51 milliárd forintra bővíti. A csoport egyébként öt országban 14 céggel van jelen, s Magyarországon 1100 dolgozót, míg Szlovákiában, Ukrajnában, Romániában és Szerbia-Montenegróban összesen 600 embert foglalkoztat.
