BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Vita lesz az energetikai albizottságban a biomassza-erőművekről

2004. április 8. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A parlament energetikai albizottságának május végéig kell lefolytatnia egy szakmai vitát a megújuló energiaforrások felhasználásának növelésével kapcsolatban – hangzott el a gazdasági bizottság tegnapi ülésén. Probléma főként a biomasszás erőművek esetén van. Mint azt lapunk korábbi számában megírtuk, jövőre igen komoly hiány léphet fel faaprítékból és sarangolt fából, a folyamatban lévő erőművi fejlesztések hatására ugyanis ez év második felétől több mint egymillió köbméterrel nőhet az évi fafelhasználás (NAPI Gazdaság, 2004. február 5., 15. oldal). A Magyar Energia Hivatal szerint az erőműveknek igazolniuk kell, hogy a beszerzett fa egy a fenntartható fejlődést biztosító erdőgazdaságból származik, ugyanis az energiaszektor megjelenése a fa piacán befolyásolhatja a kereslet-kínálati viszonyokat. Ezzel pedig a fafeldolgozó cégek kerülhetnek nehéz helyzetbe.

Bakonyi Attila
Bakonyi Attila

Ez is érdekelhet