BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A villamosenergia-piacot vizsgálja a GVH

2004. április 4. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Gazdasági Versenyhivatal (GVH) a villamosenergia-liberalizácó jobb megértése érdekében ágazati vizsgálatot indított. Az eddigi folyamatok, azaz, hogy a feljogosított fogyasztók közül a várakozásokhoz képest kevesebben léptek a szabadpiacra, illetve, hogy ezen cégek közül is többen visszaléptek a közüzembe, a GVH jelenlegi információi alapján nem indokolható. A piac egyik motorja az import, a tavalyi aukciók során azonban a vártnál lényegesen kevesebb határkeresztező kapacitásra vonatkozó jogot szereztek a piaci szereplők - áll a GVH közleményében.
Az ágazati vizsgálat általános tájékozódást szolgál, nem konkrét vállalkozások ellen és nem piaci magatartások tisztázására irányul. A GVH információkat és véleményeket kíván beszerezni a villamosenergia-szektor szereplőitől, s ebben 13 erőmű, az MVM, a Mavir, az áramszolgáltatók, a kereskedők és a fogyasztók segítségére számít. Az ágazati vizsgálat első eredményei az év második felében várhatók, a vizsgált lezárására 2005-ben lehet számítani.

Bakonyi Attila
Bakonyi Attila

Ez is érdekelhet