A tervek szerint ez év nyarán kezdi meg tiszavasvári téglagyárának építését a Wienerberger Téglaipari Rt. - mondta Norbert Schwarzmüller vezérigazgató a társaság tegnapi sajtótájékoztatóján. Az ötmilliárdos beruházással felépülő gyár várhatóan 2005 őszén kezdi meg a termelést, és 140 millió kisméretű tégla előállítására lesz képes. A Wienerberger tavaly 988 millió egységet gyártott és 1,061 milliárdot értékesített. Az építőipar szempontjából kiemelkedőnek minősített 2003-as évben a cég 25,3 milliárd forint árbevétel mellett (ebből 2,3 milliárd export) 6,3 milliárd forint adózott nyereséget ért el.
Az építőipari vállalat az idén 8-8,2 milliárd forintot kíván fejlesztésre fordítani. Ez - a tiszavasvári beruházáson kívül - a kisbéri gyáregység fejlesztését, illetve egyéb kisebb beruházásokat foglal magában. Az idei évre Porotherm téglából egymilliárd egység feletti legyártását tervezik, a kőszegi gerendagyárban pedig 5,38 millió folyóméter gerenda kibocsátása a cél. A Wienerberger vezetőinek elmondása szerint a ma házépítésbe kezdő családoknak sokszor csak az ár a vásárlási szempont. Ezen csak úgy lehet változtatni, hogy az eddigieknél nagyobb hangsúlyt fektetnek a tanácsadásra, az építkezések megfelelő előkészítésére.
A Wienerberger Téglaipari Rt. anyavállalata is a napokban tette közzé tavalyi eredményeit. A cégcsoport 2003-ban 1,83 milliárd euró forgalmat bonyolított le, EBIT eredménye 190 millió euró volt.
