BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Húszezer befagyott számla az OTP-nél

2004. április 1. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Sehol nem okozott igazán jelentős problémát azoknak az ügyfeleknek a reklamációja, akik elmulasztották bankjuknál azonosítani magukat - értesült a NAPI Gazdaság. Az azonban, hogy az első „éles” nap komolyabb zökkenők nélkül zajlott le, még nem sokat jelent, hiszen csak igen kevés lehet azoknak a munkáltatóknak a száma, amelyek a hónap első napján folyósítják a fizetéseket. A legnagyobb magyarországi banknál egyébként - tájékoztatta lapunkat a pénzintézet - mindössze néhány százra mérséklődött azoknak az aktív számláknak a köre, amelyeknél március 31-éig nem történt meg a pénzmosás elleni törvényben rögzített azonosítás.
(Információink szerint egyébként szerdán akadt olyan központi OTP-fiók, amelynél sorokban kígyóztak az adategyeztetésre váró ügyfelek.) Összességében körülbelül húszezer esetben kényszerült az OTP Bank a számlák felfüggesztésére, az érintett számlák döntő része úgynevezett alvó (tehát az ügyelek által nem használt) devizaszámla.
A K&H Banknál - tudtuk meg - gyakorlatilag elhanyagolható azoknak a számláknak a száma, amelynél nem történt meg az azonosítás. Az Inter-Európa Bank (IEB) még a napokban is folytatja a mulasztók figyelmének felhívását levélben és telefonon is. Hasonlóan jár el a CIB Bank is, ahol információink szerint az elmaradás elsősorban céges ügyfeleket érint.
Mindazok, akik bármilyen okból ez ideig nem pótolták hiányzó adataikat, ezt a továbbiakban is megtehetik. Az adatpótlást követően a bankok a felfüggesztést azonnal feloldják, a számla tulajdonosa tehát gyorsan juthat például készpénzhez. Érdemes azonban figyelni arra, hogy az OTP Banknál a bankkártyás készpénzfelvét és vásárlás - a pénzintézet tájékoztatása szerint biztonsági okokból - csak a következő munkanapon válik lehetségessé.

B. Judit Varga
B. Judit Varga

Ez is érdekelhet