BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Jogosan zárták ki a Skanskát és az Inzinierskit

2004. március 30. kedd, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Elutasította a közbeszerzési döntőbizottság (KD) a Skanska DS és az Inzinierski Stavby AS azon jogorvoslati kérelmeit, amelyeket az M7-es Zamárdi és Balatonszárszó közötti szakaszának építésére, valamint a Kőröshegyi-völgyhíd tervezésére és kivitelezésére szóló közbeszerzési eljárás miatt kezdeményeztek – mondta lapunknak Bodnár Zoltán, a Nemzeti Autópálya (NA) Rt. elnök-vezérigazgatója. Az NA december 17-én hirdetett sztrádapályázataival kapcsolatban a testület jelenleg négy másik szakasz építésére kiírt eljárás miatt folytat vizsgálatokat (NAPI Gazdaság, 2004. március 29., 1–4. oldal).
A KD legújabb határozata szerint az M7-es Zamárdi–Balatonszárszó közötti továbbépítésére kiírt eljárásban az NA jogosan zárta ki az eljárás további részéből a Csehországban bejegyzett Skanskát és a szlovák Inzinierskit. Az előbbi az alkalmasságát igazoló idegen nyelvű dokumentumokhoz nem csatolta a hiteles magyar fordításokat, az utóbbi pedig nem rendelkezett a kívánt, legalább egy nagyfolyami híd építéséről szóló referenciával. E pályázat második fordulójába egyéként a Völgyhíd Konzorcium (Hídépítő Rt.–Strabag Rt.), a Betonút Rt. és a Vegyépszer Rt. jutott.
A KD korábban már vizsgálta s elutasította a müncheni székhelyű Walter-Heilit GmbH két jogorvoslati kérelmét is, amelyeket a 4-es főút Vecsést és Üllőt elkerülő, valamint az M0-s keleti szektora építésére kiírt eljárások miatt kezdeményezett. A német társaság ajánlatait azért érvénytelenítette az NA, mert azokat a részvételi határidő lejárta után nyújtották be.

Domokos Erika
Domokos Erika

Ez is érdekelhet