Lapunk információi szerint főként személyi kérdésekben állapodtak meg a tulajdonosok a Dél-dunántúli Gázszolgáltató Rt. (DdGáz) tegnapi közgyűlésén. A személycserék az igazgatóságot érintették, ahol a korábbi tulajdonos Ruhrgas emberei helyén most E.ON-tagok ülhetnek. Mint azt lapunk korábban már megírta: az E.ON Hungária Rt. vette át az anyacég által tavaly felvásárolt Ruhrgastól a DdGáz-ban birtokolt 49,82 százalékos tulajdonrészt. A társaságban ugyancsak 49,82 százalékot birtokol az RWE is, míg a fennmaradó 0,36 százalékos részvénypakett döntő többségben magánszemélyek, kisebb részben önkormányzatok kezében van. Utóbbi kapcsán felmerült, hogy mindkét energiacég megpróbálja megszerezni a kisebbségi pakettet vagy annak egy részét a DdGáz többségi befolyásához. Úgy tudjuk, a közgyűlésen ezt a témát nem érintették a tulajdonosok.
