BUX 138530.74 -0,69 %
OTP 44640 -0,62 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nem lesz a Celladamé a Fradi

2004. március 25. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az FTC felbontotta a Celladam-csoporttal kötött szponzori szerződést, mivel csütörtökig a Kovács Ádám vezette cég nem teljesítette pénzügyi kötelezettségeit. A tornaklub november végén jelentette be, hogy az új főszponzor – a Fotex Rt. távozása után – a Celladam-csoport lesz. Az FTC-nek március 10-éig kellett volna megkapnia az első 300 millió forintos részletet, mivel ez nem történt meg, a klub újabb határidőt adott, a pénz azonban ekkorra sem érkezett meg. Korábban Kovács Ádám, a Celladam vezérigazgatója azt nyilatkozta a NAPI Gazdaságnak, hogy még az idén kifizetné a Fradi futballcégének teljes árát, azaz 2,4 milliárd forintot a Celladam Rt. (Eredetileg három éven keresztül évi 400 millió forintot juttatott volna az egyesületnek, továbbá évi 200 milliót az FTC Labdarúgó és Sport Rt.-nek. Ezenkívül az FTC Rt. törzstőkéjét 300 millió forinttal kívánták megemelni, a harmadik év végén további 300 milliót fizettek volna az egyesületnek.) A társaság tavaly decemberben a Fradi rendelkezésére bocsátott egy 300 millió forintos Celladam-értékpapírcsomagot, a cég mintegy 3 százalékát. Ezt a csomagot viszont – úgy tűnik – a mai napig nem sikerült értékesíteni, így a Celladam nem tudta kifizetni a szükséges 300 millió forintot. Információk szerint az egyesületnek már van új szponzorjelöltje.

Molnár Barbara
Molnár Barbara

Ez is érdekelhet