BUX 138628.15 -0,62 %
OTP 44630 -0,65 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Tizenegymilliárdos E.ON-beruházás Nyíregyházán

2004. március 24. szerda, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Gázturbinás erőműegység építést tervezi Nyíregyházán az E.ON Hungária Rt. – jelentették be a megyeszékhelyen tartott sajtótájékoztatón. A beruházás költsége 11 milliárd forint. A kivitelezés várhatóan jövőre indul és 2007-re fejeződik be. Az erőmű legnagyobb vásárlója az idén 187 milliót költ a távfűtési rendszer korszerűsítésére. Ezzel együtt az elmúlt években összesen 600 millió forintot fordítottak fejlesztésekre, amellyekkel a távfűtési rendszerben 6–10, a fogyasztóknál 20–30 százalékos energiamegtakarítást céloztak meg.

Molnár Barbara
Molnár Barbara

Ez is érdekelhet