Gázturbinás erőműegység építést tervezi Nyíregyházán az E.ON Hungária Rt. – jelentették be a megyeszékhelyen tartott sajtótájékoztatón. A beruházás költsége 11 milliárd forint. A kivitelezés várhatóan jövőre indul és 2007-re fejeződik be. Az erőmű legnagyobb vásárlója az idén 187 milliót költ a távfűtési rendszer korszerűsítésére. Ezzel együtt az elmúlt években összesen 600 millió forintot fordítottak fejlesztésekre, amellyekkel a távfűtési rendszerben 6–10, a fogyasztóknál 20–30 százalékos energiamegtakarítást céloztak meg.
