BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Rekordmennyiségű lakást adtak át tavaly Magyarországon

2004. március 17. szerda, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az utóbbi évtized legjobb eredményét produkálta tavaly a magyarországi lakáspiac: a kiadott használatba vételi engedélyek száma ugyanis meghaladta a 35,5 ezret - derült ki a Társaság a Lakásépítésért Szervezet tegnapi sajtótájékoztatóján. A biztató teljesítmény ellenére azonban a lakáskérdés továbbra sem megoldott. A 19 tagot magába foglaló szervezet szerint egyelőre nem látszik biztosítottnak, hogy az új építések aránya továbbra is a kívánatos szinten marad, ráadásul továbbra sincs elmozdulás a bérlakások építését illetően. Tavaly például az összes új építésű lakás alig 7-8 százaléka, 1,6 ezer volt bérlakás, míg az Európai Unióban ugyanez a mutató 35 százalék.
A Magyar Téglás Szövetség (MTSZ) szerint amennyiben nem sikerül megnyugtatóan rendezni a lakásproblémákat, nőhet a feketegazdaság aránya az ágazaton belül, emiatt romolhat az ingatlanok minősége. A szövetség továbbra is sürgeti egy minisztérium létrejöttét, ugyanis szerintük az Országos Lakás- és Építésügyi Hivatal nem váltotta be a hozzá fűzött reményeket.

Bakonyi Attila
Bakonyi Attila

Ez is érdekelhet