Mintegy 200 millió forint értékű, gőzturbina élettartam-növelő felújítására szóló pályázatot nyert meg az Alstom Power Hungária Rt. A munkálatokra a Pécsi Erőmű egyik 50 megawattos blokkjának szénről biomasszára való átálláshoz kapcsolódó technológiai átalakítás részeként kerül sor. A felújított berendezést várhatóan májusban helyezik újra üzembe, ezt követően a turbina alkalmas lesz hosszú távú biztonságos üzemelésre. Az Alstom Rt. a magyarországi erőműszerviz-piac mellett a külpiacokon is egyre aktívabb. Finnországból már az idén is több, összesen százmillió forintot meghaladó megrendelést kapott a társaság, a pécsihez hasonló jellegű javítást végez majd el a kokkolai erőmű 52 megawattos egységén is.
