BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Milliárdok az észak-pesti lerakó fejlesztésére

2004. március 4. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az Északkelet Pest Megyei Regionális Hulladékgazdálkodási és Környezetvédelmi Önkormányzati Társulás vezetői és a Környezetvédelmi és Vízügyi Minisztérium képviselői elkezdték kidolgozni a Gödöllő és Kerepes határában lévő ökörtelek-völgyi szemétlerakó-telep hulladékgazdálkodási rendszerét – hangzott el egy tegnapi sajtótájékoztatón. Az együttműködés eredményeként várhatóan 2007-re elkészül Közép-Európa egyik legkorszerűbb hulladékgazdálkodási rendszere.
A Kerepes és Gödöllő határában működő ökörtelek-völgyi lerakó már 16 éve működik, a terület öt medence kialakítására, mintegy egymillió köbméter hulladék befogadására alkalmas. Gödöllő önkormányzata hat évvel ezelőtt saját erőből építette meg az első szigetelt medencét, amely napjainkra már teljesen betelt. A lerakó – a nógrádmarcali teleppel együtt – Pest északkeleti és Nógrád megye jelentős részének hulladékelhelyezési problémájára nyújthat megoldást. A fejlesztést uniós pályázati forrásból és a kormány által biztosított 3-3 milliárd forintból finanszírozzák, az érintett települések tíz százalék önrészt vállaltak.

Bakonyi Attila
Bakonyi Attila

Ez is érdekelhet