A sporttárca tiszta jogi és gazdasági helyzetet kíván teremteni az állami tulajdonú sportlétesítményeknél, így a fővárosi labdarúgópályáknál is - jelentette ki Gyurcsány Ferenc miniszter. A NAPI Gazdaság kérdésére Gyurcsány nem zárta ki annak lehetőségét, hogy értékesítsék az MTK Hungária körúti pályáját vagy a kispesti Bozsik stadiont. További lehetőségként felmerülhet, hogy befektetői csoportokkal hosszú távú vagyonkezelési szerződést kössenek, amelyek így érdekeltté válhatnának a fejlesztésekben. Gyurcsány megismételte korábbi felvetését, miszerint a tárca akár 1 forintos jelképes összegért is hajlandó lenne átadni az ingatlanokat, ha a befektetők vállalnák azok fenntartását.
Az FTC-t, az Újpest FC-t és a Vasast is ideértve több fővárosi labdarúgóklub is a Sportfolió Kht. által kezelt létesítményekben játszik, amelyek évente több mint százmillió forint értékben hagyják kifizetetlenül számláikat, miközben a pályák potenciális tulajdonosaként szoba jöhető Fővárosi Önkormányzat semmilyen hajlandóságot nem mutat megsegítésükre - tette hozzá Gyurcsány. A pályák esetleges eladásából származó bevételt a hatályos jogszabályok szerint sportcélra kell fordítani. A miniszter szerint elképzelhető, hogy a tranzakciók nyomán a csapatok később a hosszabb távon is fennmaradó Megyeri úti, Üllői úti vagy Fáy utcai pályán leljenek új otthonra, de szerepelhetnek akár a Puskás Ferenc stadionban is. (Ez utóbbit korábban a klubok a költségekre hivatkozva nem tartották reális lehetőségnek.)
Az állami sportingatlanvagyont kezelő Sportfolió 900 szerződéses és 240 munkavállalói jogviszonnyal rendelkező munkatársa közül az utóbbi csoportból 55 főnek mondanak fel, többségük vezetői pozícióból távozik - mondta a miniszter. Ezzel éves szinten 160 millió forintos költségcsökkenést tudnak elérni. A szaktárca öt csoportba sorolta az állami tulajdonú létesítményeket - közölte Benedek András közigazgatási államtitkár. A kiemelt, így hosszú távon is biztosan állami tulajdonban maradó ingatlanok között megtalálható a tatai és a dunavarsányi edzőtábor, valamint a Puskás Ferenc stadion is. A kht.-hoz tartozó 57 ingatlan többségére ugyanakkor elidegenítés várhat, mely folyamat már meg is kezdődött: a budapesti Lejtő utcában, a Fehér úton és a Könyves Kálmán körúton ad el a kht. beépítetlen telkeket és épületeket, valamint hasonló sorsra jut a sukorói telep is.
