Alig egy hete jelentették be, hogy az E.ON Hungária Rt. veszi át az anyacég által tavaly felvásárolt Ruhrgastól a Dél-dunántúli Gázszolgáltató (DdGáz) Rt.-ben birtokolt 49,82 százalékos tulajdonrészt, a DdGáz igazgatósága múlt pénteki ülésén máris rendkívüli közgyűlést hívott össze március 29-ére - értesült lapunk. A napirend egyelőre nem ismert, főként mert a felügyelőbizottságnak nyolc napja van arra, hogy - az alapszabálytól függően - kiegészítést tegyen a közgyűléssel kapcsolatban.
Úgy tudjuk azonban, az ügy hátterében az áll, hogy mind az E.ON, mind a társaságban ugyancsak 49,82 százalékot birtokló RWE megpróbálja megszerezni a döntő többségben magánszemélyek, kisebb részben önkormányzatok kezében lévő 0,36 százalékos kisebbségi tulajdonrészt. Az energiacégeknek alig 0,13 százaléknyi pakettre lenne szükségük a DdGáz többségi tulajdonának megszerzéséhez, amelyért az ár többszörösét is kifizetnék. A gázszolgáltató operatív irányításának joga egyébként a korábbi megegyezés értelmében most is a Ruhrgas kezében van.
