BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Túl szigorúak voltak az állam feltételei?

2004. február 10. kedd, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A Mol Rt. reméli, hogy nem szakad meg a Baumgartner Zsolt és az olajipari vállalat közötti öt éve tartó együttműködés, így február végéig áll a társaság támogatási ajánlata – hangoztatta Michel-Marc Delcommune, a Mol pénzügyi igazgatója kedden az Országgyűlés ifjúsági és sportbizottsága előtt, ahol Gyurcsány Ferenc sportminisztert és a cég képviselőit hallgatták meg a szponzori tevékenységekről. Delcummune ugyanakkor hangsúlyozta: a Mol csak olyan szerződést köt, ahol a befektetett összeg arányban áll az eredménnyel és a teljesítménnyel. Jelenleg még folynak az egyeztetések. Hozzátette, hogy a Mol regionális szerepre törekszik, így a szponzori tevékenysége sem szorítkozik kizárólag Magyarországra.
Gyurcsány megerősítette azt a hétfői bejelentést, miszerint az állam továbbra is segíti Baumgartner Forma–1-es pályafutását és a Hungaroring Rt.-n keresztül évi 60 millió forinttal támogatják a pilótát. Míg azonban a decemberi tárgyalásokat követően egy befektetési lehetőségről volt szó – erről hétfőn lemondott a versenyző menedzsmentje –, addig ma már „csak” támogatásról beszélhetünk. Ennek oka a miniszter szerint az, hogy a szigorú garanciák, amelyeket kértek, meghaladták a partnerek lehetőségeit és szándékait.
Frank Tamás, Baumgartner menedzsere a NAPI Gazdaságnak elmondta: az állami által kínált pénzről nem azért mondtak le, mert a Minardival új, a korábbinál kedvezőbb megállapodást kötöttek. Változatlanul az eredeti feltételek élnek – a szponzorokkal továbbra is folynak a tárgyalások, közöttük több külföldi cég is van, ám a menedzser továbbra sem kívánt többet elárulni az ügyről.

Molnár Barbara
Molnár Barbara

Ez is érdekelhet