BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nincs elég fa az erőművek és az ipar számára

2004. február 4. szerda, 18:38

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A folyamatban lévő erőművi fejlesztések hatására mintegy egymillió köbméterrel nőhet a magyarországi fafelhasználás, amely így elérheti az elvi maximális kitermelési értéket, az évi 4,6 millió köbmétert. Ezzel szemben a szakértők szerint legfeljebb 77-80 százalékos kitermelés érhető el, így ha az érintett hatóságok, minisztériumok nem lépnek elég gyorsan, a fahiány komoly gondot okozhat az erőműveknek és a faipari cégeknek. A faállomány megóvását szolgálhatja az a projekt, amely fa helyett szerves trágyából állítana elő villamos energiát. Az Agrospeciál Kft. egy Ausztriával kötendő szén-dioxid-ügylet kapcsán juthatna a fejlesztéshez szükséges összeghez. A beruházás várhatóan ősszel kezdődik, összege mintegy 1,2-1,3 milliárd forint körül alakul.
Cikkeink az 5. és a 15. oldalon ä

Bakonyi Attila
Bakonyi Attila

Ez is érdekelhet