BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Kvótaeladásból fejleszt a Nitrokémia 2000

2004. január 28. szerda, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Nitrokémia 2000 Rt. a napokban a 2006-os és 2007-es évjáratra vonatkozó, összesen 20 ezer, úgynevezett környezetszennyezési EU-kvótát értékesített egy meg nem nevezett nyugat-európai vállalat részére - mondta Baráth Barna, az ügyletben részt vevő Vertis Kft. ügyvezetője egy sajtóbeszélgetésen. A tranzakció az unió jövő év elején életbe lépő kibocsátáskereskedelmi rendszerének szabályai szerint történik, amelynek keretében a tagállamok kormányai üvegházhatású gázokra kibocsátási jogosultságokat, azaz kvótákat osztanak szét a meghatározott cégek között. Ezekkel a vállalatok szabadon kereskedhetnek, így például a Nitrokémia 2000 az értékesítésből befolyó pénzt a vegyipari létesítményeinek és más ügyfeleket hőenergiával ellátó részlegének energiahatékonysági és kibocsátáscsökkentési fejlesztéseihez használja majd fel. A kvótákért tonnánként 12,3, illetve 12,5 eurót fizet majd a vevő, bizonyos - Baráth által nem közölt - részben előre. Az adott évre kiadott egységeket a cégeknek nem kötelező ugyanabban az évben felhasználniuk, hanem tartalékolhatják a kvótákat és a későbbi években át lehet adni azt az államnak, illetve értékesíthetők is. (A témáról bővebben a MindenNAPI Energia mellékletben olvashatnak.)

Bakonyi Attila
Bakonyi Attila

Ez is érdekelhet