BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Gyárat épít az ír Kingspan Group Magyarországon

2004. január 13. kedd, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A közeljövőben kezdi meg új gyárának építését Budapest közelében az építőiparban használt szendvicspanelek gyártására szakosodott ír Kingspan Group. A mintegy 10 millió euróba kerülő üzem körülbelül 2,5 millió négyzetméter szendvicspanel gyártására lesz képes évente, ezzel pedig a társaság a régió piacvezető gyártójává válhat. A tervek szerint 2005 áprilisában beinduló új egységgel a magyar, román, horvát és szerb piacokat látja el a Kingspan. A cég tájékoztatása szerint azért döntöttek egy új gyár felépítése mellett, mert a régióban a szendvicspanelek 90 százaléka importból származik. A cég egyébként már 1998 óta működteti - évről évre növekvő bevételt elérő - budapesti kereskedelmi képviseletét.

Bakonyi Attila
Bakonyi Attila

Ez is érdekelhet