BUX 139950.60 0,23 %
OTP 45950 -0,04 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Csütörtökig van ideje Baumgartnernek

2004. január 12. hétfő, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

„Tegnap is elküldtünk egy levelet a Mol Rt.-nek, s várjuk válaszát” - nyilatkozta lapunknak Frank Tamás, Baumgartner Zsolt ügyeinek intézője. A Népszabadság információi szerint ugyanis az olajipari vállalat 380 millió forint helyett csupán 60 milliót kíván fordítani a magyar pilóta idei versenyzésére. A gond különösen azért tűnik nagynak, mert csütörtökön át kell utalni a Minardi számlájára az első részletet, 2 millió dollárt. A többit ütemterv szerint havonta kellene kifizetni.
Frank Tamás elmondta: „vakon” - azaz hiányos büdzsével, abban bízva, hogy később találnak új támogatót - nem tudják érvényesíteni az előszerződést. A versenyző részéről fel kell mutatni a szponzori pénzt, különben az állam nem biztosítja az általa vállalt közel 900 millió forintos tételt. Frank szerint ha a Mol álláspontja nem változik, akkor új külső forrásokat kellene felkutatni - ami ilyen rövid idő alatt szinte lehetetlen -, ugyanis hiába nagyon korrekt a viszony a többi támogatóval, az nem várható el tőlük, hogy a hiányzó tételt pótolják.
Frank hozzátette: egy-egy csapat között ugyan óriási különbségek vannak, ám rendszerint a Jordan és a Minardi is a mezőny végén csatázik, s ráadásul az olasz istálló lényegesen nagyobb felületet biztosít Baumgartner szponzorainak. Emellett Bernie Ecclestone elvárása, hogy bizonyos ideig a kisebb csapatoknak is a képernyőre kell kerülnie minden futamon.
A Mol Rt. részéről lapunknak elmondták, hogy sajtóhírekre alapozva semmilyen szponzorációs szerződést nem kívánnak megkötni. Ez idáig ugyanis nem kaptak pontos szerződéstervezetet és hivatalos tájékoztatást a számukra felkínált feltételekről a versenyző menedzserétől. (Jelenleg például azt sem tudják, hogy a versenyzőhöz kapcsolódó jogokat birtokló - nemrégiben alapított cég - milyen körülmények között működik, s pontosan milyen jogokat is birtokol.) Ezeket jelenleg is várja a vállalat, s szeretnék, ha egy kompetens személyt is kijelölnének a tárgyalásokra, hiszen Frank Tamás elvesztette az olajipari társaság bizalmát. Mindezek ellenére a vállalatnál elmondták, szó sincs arról, hogy elzárkóznának a megfelelő szponzorációtól, sőt minél hamarabb szeretnének egyezségre jutni a versenyzővel.

Ábrahám Ambrus
Ábrahám Ambrus
Nagy Nándor László
Nagy Nándor László

Ez is érdekelhet