BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Enyhébb tél - kisebb szénfelhasználás

2004. január 8. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Mind a lakossági, mind az erőművi tüzelőanyag-felhasználás mérsékelt volt eddig, ami főként az enyhe téli időjárásnak köszönhető - mondta lapunknak Valaska József, a Mátrai Erőmű Rt. igazgatóságának elnöke. A múlt hónapban a villamosenergia-igények valamelyest elmaradtak a prognosztizálttól, a tervezett 800 ezer tonna szénnél mintegy 50 ezer tonnával kevesebbet használtak fel az erőműben. Az ellátás biztosított, 3,5 millió tonna szabad szénvagyon áll jelenleg rendelkezésre. A mátrai erőmű decemberben és januárban 90 százalékos kitermeléssel tud üzemelni, ez 700-800 ezer tonnányi szén felhasználását jelenti. A társaság árbevétele 2002-ben 43 milliárd forint körül alakult, 2003-ban - a tervezettnél 3-4 százalékkal nagyobb - 49,6 milliárdos forgalomra számítanak.
A Vértesi Erőmű Rt. erőműveit a márkushegyi és a mányi bányák szolgálják ki, és a társaság illetékeseinek közlése szerint novemberben 160-165 ezer tonna, míg decemberben 150 ezer tonna szenet termeltek ki ebből a két bányából. (Márkushegy esetében 840 ezer tonna, Mányon 260 ezer tonna szenet termeltek ki 2003 első félévében.)

Bakonyi Attila
Bakonyi Attila

Ez is érdekelhet