A finn Elcoteq magyar leányvállalata, az Elcoteq Magyarország Kft. várhatóan január elején kezdi meg a GSM- és UMTS-rendszerekhez használt hálózati alrendszerek gyártását - mondta lapunknak Krippl Zoltán, a társaság kommunikációs és jogi ügyekért felelős igazgatója. A társaság így a telekommunikációs fogyasztói végtermékek, valamint az ipari elektronika mellett új termékek gyártásával is foglalkozik majd a jövőben. Az alrendszereket a Katherin-Werke KG-nek készíti az Elcoteq, a megállapodás konkrétumairól Krippl nem kívánt nyilatkozni. Annyit elmondott, hogy mivel Magyarországon eddig ilyen rendszereket nem gyártottak, mindenképpen új technológiát, s ezzel együtt új berendezéseket is üzembe állítanak.
