BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Januárban felmondások

2003. december 18. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Diákhitel Központ (DK) Rt. legfrissebb kimutatásai szerint a 20 635, már a törlesztési szakaszba ért volt hallgató közül közel nyolcszázan még egyáltalán nem kezdték meg törlesztésüket. Nagyjából 900 főnek van 6 hónapnál hosszabb idejű elmaradása, míg 18 volt hallgató több mint 12 hónapja nem fizetett törlesztést. Ők azok, akiknek január-február hónapban - ha addig sem jelentkeznek - elsőként mondja fel a szerződését a DK - tájékozatott Őri András, a DK kommunikációs igazgatója. A felmondással a teljes tartozás egy összegben esedékessé válik, s amennyiben az összeget az érintett további 15 napon belül nem fizeti meg, a követelést a DK továbbítja az APEH felé, amely azt köztartozás formájában hajtja be.
Januártól ugyanakkor a minimálbér 2004-es emelkedése miatt a hitelfelvevőknek az eddigi 3000 forint helyett 3180 forintot kell havonta törleszteniük, mivel az érvényben lévő szabályozás értelmében a törlesztés megkezdése évében, illetve az azt követő évben a hitel havi törlesztő részlete megegyezik a minimálbér 6 százalékával. Őri Andrástól azt is megtudtuk, hogy a törlesztésre kötelezettek közel harmada - 6337 fő - túltörlesztett, tehát az előírtnál nagyobb havi részletet teljesített. A tőketartozást csökkentő előtörlesztés lehetőségével ugyanakkor 2872 ügyfél élt, ők eddig közel 100 millió forintnyi tartozást fizettek vissza idő előtt.

Nagy Nándor László
Nagy Nándor László

Ez is érdekelhet