Kedd délután egy órakor megtörtént az a részvény- és pénztranszfer, amely révén immár hivatalosan is az osztrák Erste Bank der Österreichischen Sparkassen AG lett a Postabank Rt. 99,97 százalékos részvénycsomagjának tulajdonosa. Az osztrák pénzintézet a szükséges összes engedély beszerzését követően átutalta a 101,299 milliárdos vételár még hátralévő 91,369 milliárdos részletét, amit követően az ÁPV Rt. elindította a részvények átutalását. Ezzel a lépéssel a tranzakció pénzügyi zárása is lezajlott, illetve érvénybe lépett a Postabank új alapszabálya, valamint hatályos lett a december 4-i közgyűlésnek az új vezető testületek megválasztására vonatkozó határozata.
A korábbi menedzsment privatizációs sikerdíjával kapcsolatban felmerült vélekedésekre reagálva az ÁPV Rt. közleményben hangsúlyozta: a Postabank vezetői számára a sikeres privatizáció után összesen 80 millió forintot fizetett ki jutalomként. Singlovics Béla volt vezérigazgató 12 havi, helyettesei 6-6 havi alapbérüknek megfelelő összeget kaptak. Király Júliát, a bank volt elnökét a vezérigazgatói fizetés fele illette meg. A bank vezetői ugyanakkor nem részesültek abban a részvényjuttatási programban, amely során a pénzintézet 1600 dolgozója legfeljebb 35 részvényt vásárolhatott meg.
A hétfőn a parlamentben Rogán Antal fideszes képviselő által emlegetett 1 milliárd forintos sikerdíjban nemcsak a bankvezetők, hanem a privatizációs tanácsadó Concorde Rt. díjazása is benne foglaltatott. Az ÁPV Rt. a tanácsadót nyilvános pályázaton választotta ki, a Concorde sikerdíja az ÁPV Rt. közleménye szerint megfelelt a nemzetközi gyakorlatban alkalmazott arányoknak, az árbevétel 1 százalékánál kisebb összeg - információnk szerint nagyjából 800 millió forint - volt.
