Adósságainak csökkentése miatt a napokban úgy döntött az El Paso Corp. vezetése, hogy 3,3-3,9 milliárd dollár értékben eladja külföldi érdekeltségeit, ami várhatóan érinti a magyarországi cégeket és koncessziós területét is - írta a Bloomberg. A társaság leányvállalata még 2001-ben bukkant földgázmezőre Törökkopány térségében, ahol nemrégiben kezdte meg a folyamatos kitermelést. A szénhidrogént a Mol Rt.-n keresztül a DdGáz Rt.-nek értékesíti az El Paso, végeredményben 10-11 ezer fogyasztó számára. A magyar leányvállalatnál az ügyben nem nyilatkoztak.
