Az év első kilenc hónapjában összesen 5,53 millió tranzakcióban 740 millió dollárnyi forgalmat bonyolítottak le a magyar bankkártya-tulajdonosok MasterCard márkájú kártyákkal. Mint Zdenek Houser, a kártyacég Horvátországért és Magyarországért felelős igazgatója elmondta, a fenti számok a tranzakciók számában 22,1 százalékos növekedést mutatnak az előző év hasonló időszakához képest, míg a forgalomban ennél is jelentősebb, 24,77 százalékos volt a bővülés.
A kártyacég fő termékéből, a MasterCard logójú kártyákból több mint 50 ezer darabot bocsátottak ki a társaság tagbankjai az idei harmadik negyedévben, ezáltal ezen kártyatípusból több mint 900 ezer forog hazánkban. A június végi 8,5 százalékos bővüléshez képest kiváló - 12,55 százalékos - növekedés ellenére Magyarország egy újabb régiós csúcspozícióról volt kénytelen lemondani: Csehországban szeptember végére 1,05 millióra nőtt a forgalomban lévő MasterCard-kártyák száma. A csak elektronikus környezetben használható Cirrus/Maestro kártyák száma 2,87 százalékkal növekedett és elérte a 2,63 millió darabot.
