BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Bővíti veresegyházi üzemét a Chinoin

2003. december 7. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Összesen mintegy 200 millió euró értékű eddigi fejlesztéseit újabb, ezúttal 40 millió euróba kerülő üzemcsarnok építésével bővíti a francia Sanofi-Synthélabo tulajdonában lévő Chinoin gyógyszergyár. A beruházással 2006-tól csaknem duplájára nő a társaság Veresegyházán lévő telephelyének 60 millió dobozos jelenlegi termelési kapacitása. Ezzel az ampulla- és injekciógyártáson kívül a Chinoin teljes gyógyszergyártó tevékenysége Veresegyházára kerül. Itt állítják elő a vállalatcsoport fő termékei közé tartozó altató, valamint vérnyomáscsökkentő gyógyszereket. A kapacitás bővülésével az itt dolgozók létszáma is kétszeresére, 400-ra növekszik majd. A mostani projekt nyomán a Chinoin Rt. újpesti telepén csak a kutatás-fejlesztés és a kémiai termelés marad. Az új üzemcsarnok alapkőletételén megjelent Jean-Francois Dehecq, a Sanofi-Synthélabo vállalatcsoport elnök-vezérigazgatója a NAPI Gazdaság kérdésére kifejtette: a mostani beruházáscsomag kezdete annak az összesen mintegy 250 millió euró értékű befektetésnek, amivel tovább erősítik a Chinoin-leányvállalat pozícióját a cégcsoporton belül. Hozzátette, bár a jövő évben lejár a vállalat eddigi befektetései alapján adókedvezménye, az újabb fejlesztések is azt bizonyítják, hogy nem elsősorban ezek miatt fektetett és fektet be Magyarországon a Sanofi-Synthélabo. A vállalat elsősorban a hagyományokra épít, ennek része, hogy egyre nagyobb mértékben válik az anyacég kutatásainak részévé a magyar vállalkozás. Például a cégcsoport által végzett 55 molekulakutatásból kettőt itt folytattak le.
A termelésének több mint a felét exportáló Chinoin Rt. az idei évet várhatóan 65 milliárd forint árbevétellel zárja, ami csaknem 20 százalékos növekedés az előző évhez képest.

Bubrik Gáspár
Bubrik Gáspár

Ez is érdekelhet