Lényegében feleslegesen döntött a Postabank Rt. új igazgatóságának összetételéről a társaság tegnapi rendkívüli közgyűlése az ÁPV Rt. javaslatára, miután a plénumnak döntése meghozatalakor már nem volt jogosítványa arra, hogy megválassza az igazgatóság tagjait. Miután ugyanis a közgyűlés elfogadta a korábbi igazgatóság és felügyelőbizottság (fb) lemondását a Postabank-részvények Erste Banknak történő átruházásának időpontjára datálva azt, a levezető elnök rövid technikai szünetet rendelt el. Az egyeztetés után a közgyűlés megváltoztatta az előzetesen elfogadott napirendet és - rövid vita után - elfogadta a társaság alapszabályának módosítását. Ennek értelmében az igazgatóság megválasztásának joga - német mintára - nem a közgyűlés, hanem a társaság számos többletjogosítványt kapó felügyelőbizottságának feladatává vált, mint ahogy az fb joga az igazgatóság tagjainak javadalmazásáról is dönteni.
Az új alapszabály ugyanazon a napon, az adásvételi szerződés december 16-ára tervezett hatálybalépésekor lép életbe, mint amikortól - az ÁPV Rt. később előterjesztett javaslata értelmében - az új, Kisbenedek Péter, az Erste Bank Hungary vezérigazgatója vezette 8 tagú igazgatóság megkezdené működését. Az Alapszabály hatályosulásakor viszont az igazgatóság megválasztásának joga azonnal átszáll a rendkívüli közgyűlésen megválasztott négytagú, Reinhardt Ortner vezette felügyelőbizottságra.
Miután azonban az ÁPV Rt. képviselője már a vevő által kidolgozott személyi és jövedelmezési javaslatokat terjesztette elő, aligha lehet kétséges, hogy a Postabank új vezető testületeiben a jövőben egyedül az Erste-kapcsolattal nem rendelkező Rudnay János, a Nemzetközi Vállalatok Magyarországi Szövetségének elnöke és Szivi László, a Magyar Posta Rt. vezérigazgató-helyettese kap évi 4,8-4,8 millió forintnyi tiszteletdíjat, míg az igazgatóság és a felügyelőbizottság többi tagja tiszteletdíj nélkül végzi munkáját.
