Kiszálltak a Nemzetközi Bankárképző Központ Rt.-ből a bankok, a társaságot a háromtagú menedzsment vette meg - jelentette be pénteken Király Júlia a Nemzetközi Bankárképző Központ Rt. (NBK) vezérigazgatója. A tranzakció után így Király Júlia mellett Tóth Judit vezérigazgató és Száz János elnök lettek az NBK tulajdonosai.
A május 27-ei közgyűlésen az NBK részvényesei arról döntöttek, hogy a társaságból kiválik a Budatrend III. Ingatlanhasznosító Rt., amely a Bankárképző nagy értékű II. kerületi ingatlanának és egyéb vagyontárgyainak a tulajdonosa lett. A Budatrend tulajdonosai - az NBK korábbi részvényesei -, közül 98 százalékot tesz ki az OTP Bank, a K&H Bank, a Budapest Bank és az MKB pakettje. A bankárképzőből idén májusban kiszállt MNB, 14,6 százalékos részesedését 85 millió forintért, 277 százalékos árfolyamon adta el.
A menedzsment a cég névértékén és egy 3 évre szóló, nem publikus összegű, royaltyért szerezte meg a bankoktól az NBK-t. A megállapodás része egy hosszú távú együttműködés a bankokkal.
A tulajdonosi átrendeződés egy hosszabb folyamat eredménye volt - mondta Király Júlia, a Bankárképző azonban továbbra is zavartalanul üzemel. A jövőben is consulting és training tevékenységet folytató NKB 20 millió forint jegyzett tőkét (egyben a saját tőke is ennyi) vitt tovább.
