BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Gázmotoros erőművet építettek Győrött

2003. november 27. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Tegnap mutatták be a győri hőszolgáltató, a Győrhő Kft. kogenerációs erőművét. A beruházás költségei meghaladták a 3,1 milliárd forintot, ennek többségét bankhitelből finanszírozta az önkormányzati tulajdonban lévő társaság. A fejlesztést két ütemben valósították meg; az első szakaszban két, egyenként 6 megawattos gázmotort építettek be, míg a harmadik, szintén hasonló teljesítményű gázmotort a közelmúltban helyezték üzembe. Az erőmű kapacitása 145 ezer megawattóra évente, ami a város fogyasztásának több mint 30 százalékát teszi ki. A termelt hőenergia mintegy 438 ezer gigajoule, a győri fogyasztás 27 százaléka. A villamos energiát a szabályozások értelmében a helyi közműszolgáltatónak, az Édásznak értékesíti a Győrhő.

Bakonyi Attila
Bakonyi Attila

Ez is érdekelhet