Tegnap mutatták be a győri hőszolgáltató, a Győrhő Kft. kogenerációs erőművét. A beruházás költségei meghaladták a 3,1 milliárd forintot, ennek többségét bankhitelből finanszírozta az önkormányzati tulajdonban lévő társaság. A fejlesztést két ütemben valósították meg; az első szakaszban két, egyenként 6 megawattos gázmotort építettek be, míg a harmadik, szintén hasonló teljesítményű gázmotort a közelmúltban helyezték üzembe. Az erőmű kapacitása 145 ezer megawattóra évente, ami a város fogyasztásának több mint 30 százalékát teszi ki. A termelt hőenergia mintegy 438 ezer gigajoule, a győri fogyasztás 27 százaléka. A villamos energiát a szabályozások értelmében a helyi közműszolgáltatónak, az Édásznak értékesíti a Győrhő.
