Lezárult az áprilisi üzemzavart követő munkaszakasz, amely a stabilizálást, a körülmények vizsgálatát és a következmények felszámolásának előkészítését jelentette - mondta Kocsis István, a Paksi Atomerőmű Rt. vezérigazgatója egy tegnapi sajtótájékoztatón. Most a legfontosabb feladat az erőmű életében a helyreállítási munkálatok előkészítése, megtervezése és engedélyeztetése. Emellett Kocsis szólt arról, hogy a tervek szerint még az idén aláírhatják a kárenyhítésről szóló megállapodást a Framatome AP-vel, valamint hogy a blokkok teljesítménynövelését 2004-2008 között kívánja a társaság végrehajtani. A vezetés meghosszabbítaná az erőmű üzemidejét is, amihez 2007-ig kell az érintett hatóságokhoz elvi engedélyért folyamodni.
