A Kereskedelmi és Hitelbank üzleti eredményeiben nem köszönnek vissza a bank brókercégével kapcsolatos problémák. Erre utal, hogy a bankcsoport a júniustól szeptemberig terjedő „nyári” negyedévben az első háromnegyed évi 15,347 milliárd forintos adózás előtti eredményének 39,57 százalékát, 6,074 milliárd forintos profitot termelt. (Az adózás előtti eredmény 51 százalékos növekedést mutat az előző évhez képest.) A pénzintézet konszolidált mérlegfőösszege 1371 milliárd forint volt, ami 15,4 százalékos növekedés egy év alatt. Bába Ágnes senior ügyvezető igazgató elmondta: úgy tudták a működési bevételeiket 11,6 százalékkal, 60,664 milliárd forintra növelni, hogy közben a költségek csak 2,2 százalékkal, 43,664 milliárd forintra nőttek. A csoport működési hatékonysága (kiadás/bevétel arány) szeptember végén már csak 0,72-os értéket mutat, szemben a 2001. év végi 0,97-os számmal.
A jövedelmezőséget a 11 százalékkal bővülő kamat- és jutalékeredmény, ezen belül is a bank sikerágazatának nevezhető bankkártyaforgalomhoz kapcsolt jutalékok 14 százalékos növekedése, illetve a befektetési szolgáltatásokhoz és hitelekhez kapcsolódó jutalékok közel 50 százalékos bővülése alapozta meg.
Ugyanakkor furcsa, hogy miközben a többségi tulajdonos belga KBC Bank 20 millió eurós céltartalékot képzett a K&H Equitiesnél felmerült károkra, hasonló indoklású céltartalék nem jelenik meg a K&H számaiban. Bába Ágnes tájékoztatása szerint könyvvizsgálójukkal, az Ernst & Young céggel arra a megállapításra jutottak, hogy addig, amíg az igazán vitás 70 ügyfélszámla esetében nem tudják számszerűsíteni a várható veszteséget, nem képeznek céltartalékot.
