A Celladam-csoport három éven keresztül évente 400 millió forinttal támogatja a Ferencvárosi Torna Clubot (FTC), majd ezt követően még 300 millió forint kifizetése után az FTC Rt. résztulajdonosa lesz - hangzott el a társaság tegnapi közgyűlésén. A Celladam támogatásával a klub a közeljövőben 120 millió forintos tőkeemelést is végre kíván hajtani az rt.-ben, majd 2004 első három hónapjában további 60-60 millió forintos tőkeemelést terveznek. A cégcsoport ezenkívül vállalta, hogy három éven át éves szinten 200 millió forinttal kiegészíti az FTC Rt. költségvetését, amennyiben az veszteséget termel. Kovács Ádám, a Celladam-csoport vezetője lapunknak nyilatkozva elmondta, azért döntöttek a futballcsapat támogatása mellett, „mert tetszett a Fradi küzdőképessége”. A tegnapi közgyűlésen emellett szó volt arról, hogy a Fotex Rt. csak két darab ezerforintos részvényt tart meg az FTC Rt. papírjaiból, ám az elmúlt időszakban kifizetett 1,85 milliárd forint fejében megtartják az úgynevezett részleges kereskedelmi jogokat. Ezenfelül a Fotex három éven keresztül évi 100 millió forinttal támogatja a klubot, a reklámfelületek 10 százaléka fejében.
