A kezdeti nagy remények után a jövő évi labdarúgó Európa-bajnokság kiadó helyeiért folyó versenyben ezúttal is elbukott a magyar válogatott. Ez ma már sajnos megszokott fejlemény, önmagában nem is lenne tragédia, ám az észtek elleni múlt heti találkozón is kikapott a nemzeti tizenegy, s már a nézők sem voltak kíváncsiak a találkozóra.
Emellett a sportág körüli hangulat - elsősorban a közelmúlt botrányos eseményei miatt - talán minden eddiginél lehangolóbb. Mindezek figyelembevételével lapunk annak próbált utánajárni, hogy a labdarúgást, illetve egyes csapatokat szponzoráló társaságok nem gondolkodnak-e azon, hogy a csökkenő reklámérték miatt kivonják pénzüket a sportágból.
A Borsodi Sörgyár Rt. - amely az elmúlt időben igen viharos körülmények között esett el a bajnokság főtámogatói szerepétől - a jégkorongliga mellett a magyar labdarúgó-válogatott támogatója is, erről érvényes szerződéssel rendelkezik - mondta lapunknak Fehér Imre kommunikációs igazgató. Fehér kifejtette, hogy „megtekintett állapotban vették a portékát”, azaz tisztában vannak azzal, hogy a válogatott nem túl sikeres, de bíznak a magyar fociban és várják az eredményeket. Ennek tükrében nem is gondolkodnak azon, hogy négy évre szóló, évente százmillió forintos nagyságrendű szponzori szerződésüket felülvizsgálják - tette hozzá a kommunikációs igazgató. A cég a „sörkorcsolyával” is hosszú távra tervezett, a Borsodi Jégkorong Liga kapcsán a támogatási szerződést öt évre írták alá. A jégkorongliga támogatása új irányvonal a cég szponzorációs tevékenységében a labdarúgás mellett.
A Matáv sem kívánja megszüntetni együttműködését a soproni csapattal - nyilatkozta lapunknak Szabó Gyula, a vállalat igazgatóhelyettese. A megállapodás a 2004/2005-ös szezon végéig szól, s ezt biztosan ki is töltik. Az igazgatóhelyettes hozzátette viszont, hogy a jelenlegi helyzet és teljesítmény korántsem olyan, mint amit egy-egy támogató álmodni szokott magának. Emellett a sportág körüli hangulat sem a legkedvezőbb. A Westel Mobil Távközlési Rt.-nél hasonlóan tájékoztatták lapunkat, azaz az FTC-vel élő támogatói szerződést a válogatott gyenge teljesítménye ellenére sem kívánják megszüntetni. Ahhoz, hogy a nemzeti tizenegy labdába rúgjon a világversenyeken, a klubok utánpótlásánál kell biztosítani a megfelelő hátteret, amihez a Westel szerint a meghatározó magyar vállalatoknak anyagi forrásokat és az üzleti életben megszerzett tapasztalatokat kell adniuk. Emellett arról sem szabad megfeledkezni, hogy a FTC még mindig az egyik legjobb márkanév a hazai labdarúgóéletben és a nemzetközi rangsorban a legjobb magyar csapatként az első száz között található. Hozzátették: a kisebb sikerek is arra mutatnak, hogy érdemes az együttműködést folytatni.
A Kész Kft.-nél Árvai Attila, a társaság kommunikációs igazgatója már nem adott ilyen egyértelmű választ a jövőt illetően. Az építőipari vállalatnál ugyanis - amely jelenleg a válogatott támogatója - az év végén megbeszélések lesznek arról, hogy folytatják-e a szponzorációt. Ez azonban nem jelent rendkívüli fejleményt, ugyanis a cégnél minden évben újraértékelik a támogatói tevékenységet, s ekkor döntenek annak folytatásáról, illetve megszüntetéséről - tette hozzá Árvai.
A nagycsapatoktól eltérően a Balaton FC menedzselését inkább a régió népszerűsítésére építették fel - nyilatkozta lapunknak a siófoki helyhatóság, valamint a klub magánbefektetői. A jelenleg a ligát vezető csapatból ezért az önkormányzat és a befektetők sem kívánnak kivonulni.
