A Gazdasági Versenyhivatal (GVH) versenykorlátozás miatt több moziüzemeltetőt bírságolt meg összesen mintegy 200 millió forint értékben - áll a GVH közleményében. A hivatal azért indította az eljárást, mert 2002. április 25-én a fővárosi multiplex mozik többségében a jegyárak jellemzően 100 forinttal emelkedtek, ami lehetett versenykorlátozó magatartás következménye. Az eljárás során a GVH megállapította, hogy a Mammut, az Eurocenter, a Lurdy Ház, a Duna Plaza, a Campona, a Westend és a MOM Park bevásárlóközpontokban üzemelő mozik több áradatában nagyfokú hasonlóság vagy azonosság mutatkozott.
A versenytanács a versenyjogellenes magatartás közvetett bizonyítékaként hozta fel, hogy miközben a Budapest Film, az Intercom, a Ster Century és a UCI egymástól eltérő költséggel működnek, korábban árkövető magatartás folytattak, illetve volt olyan versenytárs, amely a kérdéses időpontban nem emelt árat. Emellett a GVH közvetlen bízonyítékként említ két üzemeltető közötti telefonbeszélgetést is. Így végül a Budapest Filmet 37 millió, az Intercomot 83 millió, a Ster-UCI-t pedig 83 millió forintra bírságolta a hivatal. (A UCI tavaly nyáron vette át a Ster Century két budapesti moziját.) A Budapest Film lapunkhoz eljuttatott közleménye szerint a társaság nem ért egyet a GVH döntésével, szerintük ugyanis nem vettek részt árkartellben. Ezért a cég a bíróságtól kéri a határozat hatályon kívül helyezését. A két másik mozis céget tegnap lapzártánkig hiába kerestük.
