Kissé furcsa, ám a piaci folyamatok ismeretében érthető, hogy a lakossági betétpiacon a döntően vállalati bankok váltak a piaci folyamatok fő alakítóivá. Kamatemeléseik után a nagy és stabil lakossági betétállománnyal rendelkező bankok (OTP, Postabank) is rákényszerülnek, hogy állományuk védelmében kamataikat hozzáigazítsák a versenytársakhoz - vélekedett tegnap Szép Péter. A Postabank cégvezető igazgatója szerint ugyanakkor bankjuk a folyamatok követése után most relaváns változást hajtott végre árazásában. A folyószámlákon lekötött betéteknél a pénzintézet két hónapos lekötésre 6,65 százalékról 9,1 százalékra, négy hónapos betéteknél 7,5 százalékról 8,75 százalékra emelte ajánlatát, s változott Takarékszámla és papíros alapú - döntően a postákon értékesített - betéti termékek kamatszintje is. Szép Péter szerint a magasabb kamatszintet a legtöbb vetélytárstól eltérően már a legkisebb megtakarításokkal rendelkezők számára biztosítani tudják.
A lakossági üzletágvezető tájékoztatása szerint a Postabank év eleji lakossági betétállománya 221 milliárd forintról 250 milliárdra nőtt, amelyből 70 milliárdnyi a folyószámlán lekötött, 65 milliárdnyi a papíros alapú termékekben fekvő összeg. A növekedéssel a bank piaci részaránya a lakossági betétek tekintetében 5,7 százalékról 6,5 százalékra nőtt.
