BUX 139847.52 0,16 %
OTP 45940 -0,07 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Kicsiknek is nagy kamat

2003. november 13. csütörtök, 17:16

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Kissé furcsa, ám a piaci folyamatok ismeretében érthető, hogy a lakossági betétpiacon a döntően vállalati bankok váltak a piaci folyamatok fő alakítóivá. Kamatemeléseik után a nagy és stabil lakossági betétállománnyal rendelkező bankok (OTP, Postabank) is rákényszerülnek, hogy állományuk védelmében kamataikat hozzáigazítsák a versenytársakhoz - vélekedett tegnap Szép Péter. A Postabank cégvezető igazgatója szerint ugyanakkor bankjuk a folyamatok követése után most relaváns változást hajtott végre árazásában. A folyószámlákon lekötött betéteknél a pénzintézet két hónapos lekötésre 6,65 százalékról 9,1 százalékra, négy hónapos betéteknél 7,5 százalékról 8,75 százalékra emelte ajánlatát, s változott Takarékszámla és papíros alapú - döntően a postákon értékesített - betéti termékek kamatszintje is. Szép Péter szerint a magasabb kamatszintet a legtöbb vetélytárstól eltérően már a legkisebb megtakarításokkal rendelkezők számára biztosítani tudják.
A lakossági üzletágvezető tájékoztatása szerint a Postabank év eleji lakossági betétállománya 221 milliárd forintról 250 milliárdra nőtt, amelyből 70 milliárdnyi a folyószámlán lekötött, 65 milliárdnyi a papíros alapú termékekben fekvő összeg. A növekedéssel a bank piaci részaránya a lakossági betétek tekintetében 5,7 százalékról 6,5 százalékra nőtt.

Nagy Nándor László
Nagy Nándor László

Ez is érdekelhet