BUX 139818.37 0,14 %
OTP 45970 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Januártól a posták csak „belső” biztosítást árulnak

2003. november 10. hétfő, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Jövő januártól már kizárólag a postabiztosítók termékeit árulják majd a Magyar Posta hálózatában - jelentette be Szarka Imre, a Magyar Posta pénzforgalmi igazgatója, aki szerint a januártól piacra lépő Magyar Posta Életbiztosító Rt. és Magyar Posta Biztosító Rt. beváltotta a hozzá fűzött reményeket. Mint azt Iris Klunk, a Magyar Posta Biztosító igazgatósági elnöke elmondta, életbiztosítójuk 3,9, a Magyar Posta Biztosító 0,2 milliárd forint bevétellel zárhatja az évet.
A postabiztosítók sikerterméke az életágon az egyszeri díjas biztosítás, a társaság által értékesített több, mint 10 ezer szerződés értéke meghaladja a 3,4 milliárd forintot. Az egyszeri díjas biztosítások értékesítésében immár a negyedik helyen áll a társaság a hazai piacon. A nem életági területen a legnagyobb sikert az 5873 vagyon- és balesetbiztosítási szerződés jelenti, amelyből 75 millió forint bevételre tett szert a társaság. Az üdülési szezon elején értékesíteni kezdett utasbiztosításokból annak ellenére sikerült 18 ezer darabot eladnia 83 millió forint értékben a postabiztosítónak, hogy a hivatalokban komoly hagyományai voltak az Európai Utazási Biztosító termékének.
Új üzletágként a kötelező gépjármű-felelősségbiztosítási ajánlatok megjelenésével a gépjármű-biztosítási piacra is kilép a társaság. Mint Kramer P. Stephan igazgatósági tag elmondta: mintegy 30 ezer szerződést szeretnének kötni, amiből számításaik szerint 720 millió forint körüli díjbevételt hozhat össze a cég. Az új üzletág nem lesz féloldalas: a jövő év első hónapjaiban a Magyar Posta Biztosító saját cascotermékével is autós ügyfelei rendelkezésére áll majd - ígérte a biztosítótársasági vezető.

Nagy Nándor László
Nagy Nándor László

Ez is érdekelhet