Annak ellenére, hogy a harmadik negyedévben közel megduplázta a megképzett céltartalék-állományt a Raiffeisen Bank Rt., a „nyári” negyedév alatt is rendkívül sikeres volt: adózott eredménye 3,67 milliárd forintot tett ki. Ezzel a pénzintézet kilenchavi profitja 9,992 milliárd forintra nőtt, ami harmadával haladja meg az egy évvel ezelőtti szintet és mindössze 2,74 százalékkal marad el az elmúlt év egészének adatától.
Horváth Krisztina vezérigazgató-helyettes kiemelte, hogy a pénzintézet az idén pénzpiaci kitettségének csökkentése érdekében az ügyfélbetétek állományának számottevő növelését is kiemelten fontosnak tartotta. Ennek köszönhetően a 488,3 milliárdos ügyfélbetét-állomány 70 százalékos bővülést takar. A pénzintézet a lakossági betétek állományát 66 százalékkal, 167,2 milliárd forintra növelte, míg a vállalati betétek terén 262,9 milliárd forintnyi állományt tudhat magáénak. Ez az 53 százalékos növekedés után kialakult adat ráadásul a Raiffeisent a vállalati betétek terén a tavaly decemberi hatodik helyről a második helyre repítette. A hitelállomány 41 százalékkal, 620,3 milliárd forintra emelkedett, amelyen belül az egy év alatt megduplázódó lakossági hitelállomány 9,86 százalékos részarányt képvisel. Horváth Krisztina tájékoztatása szerint a fenti eredményekkel a bank piaci részaránya az ügyfélbetétek terén 4,68 százalékról 6,67 százalékra, a hitelek terén pedig 6,66-ról 7,45 százalékra emelkedett a tavaly év végi szinthez képest.
A vezérigazgató-helyettes elmondta: a közeljövőben nyíló siófoki fiókkal az idén 13 egységgel bővül a Raiffeisen hálózata. Az így 49 kirendeltséggel rendelkező bank az elfogadott stratégia szerint 2006-ig évente 25 új egységgel bővül. Horváth Krisztina jó hírnek nevezte, hogy az erőteljes fiókbővülési offenzíva ellenére a bank költségeinek 22 százalékos emelkedése elmarad a bevételek 31 százalékos növekedésétől.
