BUX 140402.29 0,56 %
OTP 45960 -0,02 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Erste-vezetők a Postabankban

2003. november 3. hétfő, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az Erste Bank AG nyilvánosságra hozta, hogy kiket bíz meg a Postabank Rt. 2003. december 4-i közgyűlésén a társaság tulajdonába került pénzintézet vezetésével. Az új igazgatóság és felügyelőbizottság a jövő év végéig, az Erste Bank és a Postabank tervezett fúziójának időpontjáig irányítja a pénzintézetet. Az igazgatóságba a Postabank korábbi belső igazgatósági tagjai közül egyedül Szép Péter, a pénzintézet lakossági üzletágvezetője került. (Ő egyébként nem volt tagja a múlt pénteken lemondott postabankos vezető testületeknek.) Az igazgatóságot elnök-vezérigazgatóként Kisbenedek Péter, az Erste Bank Rt. első embere irányítja. Továbbra is külső igazgatósági tagságot kap a Magyar Posta Rt., ám a szervezetet Kazár Péter pénzügyi vezérigazgató-helyettes helyett Szivi László üzleti vezérigazgató-helyettes képviseli a jövőben. A Postabank felügyelőbizottságát Reinhard Ortner, az Erste Bank Rt. elnöke irányítja, a testületben helyet kapott Andreas Treichl, az Erste Bank AG vezérigazgatója is.

Nagy Nándor László
Nagy Nándor László

Ez is érdekelhet