BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Átalakítják a pécsi erőmű blokkjait

2003. november 2. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Jól halad a Pannon Power Rt. pécsi erőművét érintő, összesen 15 milliárd forintos korszerűsítési program; jelenleg a blokkok bontási munkálatait, illetve a technológiai szereléseket végzik - mondta lapunknak Somosi László elnök-vezérigazgató. A társaságnál a fejlesztés kétirányú, azaz a meglévő négy szenes blokkból kettőt földgáz-, egyet biomassza-tüzelésre állítanak át, egynek viszont még bizonytalan a sorsa. Utóbbiról Somosi annyit mondott, hogy amennyiben lehetséges, úgy ezt is átállítják biomassza-tüzelésre, ellenkező esetben megszüntetik.
A négy szenes blokk összteljesítménye 190 megawatt, amely az átalakítások után 130 megawattra csökken, ám terveik között szerepel még egy gázturbinás fejlesztés is, amely újabb 50-60 megawattal növelné az erőmű teljesítményét. A biomasszás blokkok fűtését a Dél-dunántúli Erdőgazdaság tüzifájával és fahulladékával kívánják megoldani, emellett vizsgálják különböző energiaültetvények tüzelőkénti hasznosításának lehetőségét is. Somosi elmondása szerint a megtermelt energia eladásával nincsenek problémák, hiszen az egyik blokkra 2010-ig hosszú távú szerződése van az erőműnek, míg a biomasszás blokk által termelt energiára egy korábbi rendelet szerint kötelező átvétel érvényes. A kapcsolt energiából származó hőt pedig a pécsi távhőellátásban hasznosítják. A beruházás teljes egészében várhatóan 2004 őszére készül el.

Bakonyi Attila
Bakonyi Attila

Ez is érdekelhet