Az év végére húsz százalékkal növekedhet az Általános Értékforgalmi Bank (ÁÉB) nyeresége a 2002. évi eredményekhez képest - tájékoztatott tegnap Megdet Rahimkulov elnök-vezérigazgató. A pénzintézet adózás előtti profitja szeptember végén 10,496 milliárd forint volt, míg december végére 15,413 milliárd forintot prognosztizálnak.
A bank 2007-ig terjedő stratégiája a profitszint további 35 százalékos bővülésével számol. Rahimkulov szerint a bank tulajdonosi koncentráció előtt áll. Az elnök-vezérigazgató - aki saját maga is részvényekkel rendelkezik a pénzintézetben - úgy véli, az elaprózott tulajdonosi kör helyett 2-3 nagyrészvényessel kellene működnie az ÁÉB-nek.
