BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nő a játékkonzolok jelentősége a Sony forgalmában

2003. október 29. szerda, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Sony PlayStation (PS2) divíziója képezheti a húzóerőt a Sony Hungária Kft. idei üzleti évében a karácsonyi időszakban. A konzolokból ebben az időszakban jön össze a éves forgalom 70-80 százaléka. Idén a játékgépek eladásának megduplázásával számolnak - mondta lapunknak Sándor Csaba, a PS2 termékmenedzsere. A PS első verziójából eddig összesen 130 ezer, a frissítésből 40 ezer darabot adtak el Magyarországon. A divízió 8-10 százalékban részesedik a Sony Hungária Kft. forgalmából, ami a karácsonyra bevezetendő további 10 új játékkal előreláthatóan tovább növekszik. A Sonynál lapunk kérdésére elmondták, hogy a fogyasztói szokások átalakulása miatti 20 ezer fős globális leépítésnek aligha lesznek kelet-európai kihatásai.

Fehér Dániel Lajos
Fehér Dániel Lajos

Ez is érdekelhet