A Sony PlayStation (PS2) divíziója képezheti a húzóerőt a Sony Hungária Kft. idei üzleti évében a karácsonyi időszakban. A konzolokból ebben az időszakban jön össze a éves forgalom 70-80 százaléka. Idén a játékgépek eladásának megduplázásával számolnak - mondta lapunknak Sándor Csaba, a PS2 termékmenedzsere. A PS első verziójából eddig összesen 130 ezer, a frissítésből 40 ezer darabot adtak el Magyarországon. A divízió 8-10 százalékban részesedik a Sony Hungária Kft. forgalmából, ami a karácsonyra bevezetendő további 10 új játékkal előreláthatóan tovább növekszik. A Sonynál lapunk kérdésére elmondták, hogy a fogyasztói szokások átalakulása miatti 20 ezer fős globális leépítésnek aligha lesznek kelet-európai kihatásai.
