A január elsejei villamosenergia-liberalizáció óta néhány százalékkal változott az E.ON Hungária Rt. piaci részesedése, amely most 51 százalék - mondta egy tegnapi sajtóbeszélgetésen Bakáts István, a társaság igazgatóságának tagja. Konrad Kreuzer az E.ON igazgatóságának elnöke összességében jónak ítélte a cég helyzetét a szabadpiacon, bár mint mondta, vannak még orvosolandó problémák. Ilyen többek között az, hogy nyárra már elfogyott a felesleges áram a piacon, s ezért mintegy 200 feljogosított fogyasztót nem tudtak kiszolgálni.
Bakáts elmondása szerint ugyan az MVM még a nyáron mintegy 85 megawatt teljesítményű virtuális erőművet pályáztatott meg, most pedig újabb 100-150 megawattnyi teljesítményre írt ki aukciót, de emellett is legalább 250 megawattnyira szüksége lenne a piacnak. Ez a kérdés pedig igazán akkor érinti majd kellemetlenül a szektort, ha az uniós csatlakozással a liberalizáció újabb lépcsőfokára ér az ország, ekkor ugyanis már az összes fogyasztó 65-70 százaléka lesz feljogosítva szabad vásárlásra. Az E.ON hazai társasága jelenleg a tizedik legnagyobb forgalmú magyar vállalat, míg a beruházások rangsorában a hatodik helyen áll.
